İngiltere Ziyaretçi Vizesi Alabilmek için Neler Yapılmalıdır?

Okunma sayısı: 792
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi, başvuru sahibinin İngiltere’ye yapmak istediği seyahatin türüne göre çeşitlilik gösteren bir vize türüdür. İngiltere Ziyaretçi Vizesi kategorilerden bazıları; Aile Ziyareti Vizesi, Turist/Genel Ziyaretçi Vizesi, Tıbbi Tedavi Vizesi vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi kategorilerine göre 6 aylık, 1-2-5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilebilmektedir.

Bu vize türlerine İngiltere’ye gidiş tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapılabilir.

Başvuru yapıldıktan sonra ise Öncelikli Servisler (örneğin Öncelikli Servis, Süper Öncelikli Servis vb.) kullanılmadığı takdirde 2 veya 3 hafta içerisinde sonuç alınabilir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru süreci

Bu vize türlerinden birine başvurmak isteyen kişi öncelikle vize türünü belirlemelidir. Vize türünün doğru belirlenmesi başvuru sürecinin olumlu sonuçlanmasını sağlayacak önemli adımlardan biridir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türü belirlenirken çok dikkatli olunmalıdır. Eğer seyahat türünüze uygun olmayan bir vize türü belirlerseniz vize reddi alınması kaçınılmaz olacaktır.

Bu türlerin neler olduğunu öğrenmek için İngiltere Ziyaretçi Vizesi tıklayınız.

Uzmanlarımızca belirlenen vize türüne uygun vize başvuru harcı ödendikten sonra başvuru dosyasına koyulması gereken evraklar listesi verilecektir.

Bu evrak listesi vize başvuru sahibinin özel koşullarına göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin, başvuru sahibinin kişisel ve finansal kaynaklarını ispatlayan belgelerin bulunması gereken belgelerden bazıları: maaş bordrosu, varsa kişinin taşınır ve taşınmaz varlıklarının belgeleri vb. olarak gösterilebilir.

Gerekli evrakların toparlanması, kişinin özel durumu varsa bu durumu daha açık şekilde izah edecek evrakların uzmanlarımızca belirlenip dosyaya koyulması, yapılması gereken tercümelerin yapılması, vize türüne uygun başvuru formunun doldurulmasından sonra başvuru merkezinden kişiye uygun gün ve saatte randevu alınacaktır.

Bu randevuya saatinden önce giden başvuru sahibi başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini ve fotoğrafını teslim edecektir.

Vize başvuru reddi

Uzman danışmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek, başvuru sahibine başvuru sonucunu haber verecek ve vize reddi alındığı takdirde vize reddine itiraz kapsamlı değerlendirme başvurusu yapılacaktır.

Başvuru sahibinden vize reddi itirazına neden olan eksik bilgi veya belge, sorunlu bir durum varsa onun açıkça izahını sağlayacak ekstra belgeler talep edilip itiraz başvuru dosyasına koyulacaktır.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça karmaşık yapıdadır. Bu sebeple İngiltere vizesi başvurularında alanında uzman bireylerle çalışılması vize sonucunun olumlu olmasını sağlayabilecektir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması, Vize retlerine itiraz konularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla olumsuz sonucunuzu olumluya çevirebilmektedir.

İngiltere Vizesi başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak ve her türlü sorularınız için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçiniz.