İngiltere Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Belgeler Tam Olsa Bile Ret Alırsam Ne Yapabilirim?

Okunma sayısı: 771
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi, kendi içinde Turistik/Genel Ziyaretçi Vizesi, Tıbbi Tedavi Vizesi, Öğrenci Vizesi gibi birçok dallara ayrılan bu vize türü başvuruları, gerekli evrakları ve başvuru süreci zor ve karmaşık bir yapıdadır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri, gerekli evrakları ve başvuru süreci için İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularınızda kabul alma şansını artırabilmek sadece gerekli belgeleri hazırlayıp dosyanıza koymakla kalmamaktadır.

Bu süre içerisinde kişinin karakteri, şahsi ilişkileri, sergilediği genel tutum ve davranışları vize memurunca dikkate alınmakta ve başvuru sonucunu etkilemektedir.

Örneğin, kişinin daha önceden bir çeteye dahil olduğu veya kamuya açık konuşmalarında ‘nefret söylemi’ içeren konuşmaları olduğu tespiti sonucunda vize reddi hatta vize başvuru yasağı alınması ihtimali göz önünde tutulmalıdır.

Aynı zamanda kişinin İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru niyetinin inandırıcı olması, sorulan sorulara verilen cevapların dürüst ve samimi cevaplanması gereklidir.

Unutulmamalıdır ki, vize memuru ile yapılan randevu veya görüşmelerde sorulan sorular, kişiyi bu açılardan ele alarak değerlendirilmesi ile ilgilidir.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu vize memurunun başvuru sahibinin sağlık durumunun şüpheli görmesi veya sınır kontrollerinde sağlık kontrolünü kişinin reddetmesi nedeniyle vize reddi alınabilir.

Ülkeye giriş yapmak isteyen kişinin kamu sağlığını olumsuz etkileyecek bir sağlık raporu olduğu tespitinde sağlık görevlisi bu konu hakkında bir rapor düzenler ve kişinin ülkeye girişi reddedilir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi gerekli belgeleri tamamlamış olsanız bile gelir kaynağınızın aktivitesi vize memuruna şüpheli gelmesi halinde vize reddi alınabilir.

Başvuru sahibinin gelir durumunu oldukça iyi kanıtlayan, hiçbir yanlış anlamaya mahal vermeyecek belgeleri başvuru dosyasında bulundurulması başvuru sonucu için önemlidir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi retlerine itiraz edip edemeyeceğinizi öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri ve İngiltere Ziyaretçi Vizesi reddine itiraz konusunda profesyonel yardım almak ve başvuru kabulü şansınızı artırmak için firmamızın uzman danışmanlarıyla ile iletişime geçebilir,

Her türlü soru ve görüşleriniz için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.