İngiltere Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Okunma sayısı: 759
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi gerekli belgeler hazırlanmaya başlanmadan önce başvuru sahibinin bu vize türünün alt kategorilerinde bulunan vizelerden kendisine uygun olanı uzmanlarımızla birlikte tespit etmesi gerekir.

İngiltere’ye seyahat edecek olan bireylerin başvuru formu vize türüne uygun olarak İngilizce doldurulacaktır. Bu vize türlerinden bazıları; Turistik Ziyaret Vizesi, Akademik Ziyaret Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi vb. Başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamak isteyen bireylerin prosedürleri zaman kaybetmeden başlatılacaktır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerden biri doğru tercih edildikten sonra başvuru için gerekli belgeler uzmanlarımız tarafından bireylere temin edilecektir.

Başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz belgeler inandırıcı ve ikna edici olmalıdır. Bu sebeple başvuru dosyanızda bulunması gerektiği tespit edilen belgeler uzmanlarımız tarafından sizlere bildirilecek ve başvuru dosyasına eklemeniz talep edilebilecektir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi gerekli belgeler;

-İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru formu,

-maaş bordrosu,

-banka hesap bilgileri,

-eğitim, iş yeri bilgileri,

-adli sicil kaydı,

-varsa sponsor olan kişi veya kurumun bilgileri,

-varsa İngiltere’de akrabanın davetiye mektubu,

-dilekçe ve niyet mektupları vb. olarak örneklendirilebilir.

Bu belgeler yalnızca örnek olarak verilmiştir. Tüm evrakların neler olabileceğini öğrenmek için TIKLAYINIZ!

İngiltere Ziyaretçi Vizesi gerekli belgeler, özel bir durumunuz var ise ona göre hazırlanmalıdır. Eğer sorunlu bir durum var ise bu sorun çözüldükten sonra başvuru yapılmalıdır.

Uzman danışmanlarımızın yönlendirmesiyle edineceğiniz gerekli belgelerin eksiksiz olması durumunda, durumunuzu doğru ifade edebilmenizi sağlayacağı gibi başvurunuzda dürüst ve samimi olduğunuzu gösterecektir.

Gerekli belgeler dosyanıza eklendikten sonra İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış danışmanlarımız başvuru merkezinden başvuru sahibi adına randevu alacaktır.

Randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerinizle birlikte başvuru dosyanızı görevlilere vermeniz başvuru prosedürlerinin son aşaması olacaktır.

İngiltere İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilecek olan başvurunuzun sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde bireylere iletilecektir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden birine başvuracak olan bireyler çalışma hakkı bulunmamasına rağmen bazı vize türleriyle kısa süreli de olsa eğitim hakkına sahip olabilecektir.

Örneğin, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi sahibi olan bireyler İngiltere’de 30 güne kadar eğitim alma hakkına sahiptir.

Ancak İngiltere’de dil okulu, yüksek lisans, doktora gibi uzun süreli eğitimlere katılmak istiyorsanız detaylı bilgiyi İngiltere’de eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından itibaren İngiltere Vizesi, vize retlerine itiraz ve Ankara Antlaşması konusunda profesyonel danışmanlık veren bir şirkettir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi alt dallarından hangi vize türünün size uygun olabileceğini ve başvuru dosyanızda vize türünüze uygun bulunması gereken diğer belgeler hakkında bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı web sitemizi ziyaret ediniz.