İngiltere Ziyaretçi Vizesi Ücreti Nasıl Öğrenebilirim?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-03 14:07:39

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti, İngiltere’de her yıl mali yılın bitmesini takiben dolar kurundaki değişiklilere göre düzenlenen bir vize harcıdır. İngiltere Vize harçlarının güncel bilgilerini firmamızın uzmanlarıyla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi, başvuru sahibinin taşıdığı şartlara ve başvurmak istediği vize türüne göre belirli kategorilere ayrılan bir vize türüdür. Bu kategorilerden bazıları; İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Turist/Genel Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi vb. olarak örneklendirilebilir. Bu vize türlerinin harçları İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın her yıl yeni düzenlemeler yapması nedeniyle farklılık göstermektedir. Başvuru sahibinin başvurmak istediği vize türünün güncel bilgisini İngiltere vizesi başvuru prosedürleri konusunda uzman danışmanlardan edinmesi başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti, diğer İngiltere vizesi türleri gibi İngiltere makamlarınca sterlin olarak düzenlenmiş olmasına rağmen, başvuru merkezlerinde dolar kuru üzerinden tahsil edilmekte olup başvuru sahibi tarafından Türk lirasına çevrilerek ödenmektedir. İngiltere vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgiyi firmamızın danışmanlarından öğrenebilirsiniz. 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin, uzmanlarımızın yönlendirmesiyle edineceği belgeleri başvuru dosyasına koyduktan sonra başvuru ücretini mutlaka yatırması gerekir. Aksi takdirde vize reddi alınabileceği hususuna dikkat edilmelidir. Başvuru belgelerine örnek olarak başvuru sahibinin;

-İkametgah, eğitim ve iş yeri bilgileri,

-Varsa sponsor olacak kişi ve kurumun bilgileri ve sponsorluk yazısı,

-Başvuru formu,

-Varsa İngiltere’deki akraba veya arkadaşının davet mektubu,

-Konaklama bilgileri,

-Ulaşım bilgileri,

-Banka hesap bilgisi dökümü, maaş bordrosu, emeklilik belgesi vb. verilebilir.

Yukarıdaki belgeler örnek olarak verilmiş olup İngiltere’ye yapacağınız seyahate göre değişecek olan bu belgelerin neler olabileceğini öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Başvuru prosedürlerinin önemli bir parçası olan başvuru belgelerinin dosyanıza koyulmasından sonra uzmanlarımız başvuru merkezinden randevu alacaktır. Randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerinizle birlikte başvuru dosyanızı görevlilere vermeniz gereklidir. İngiltere İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilecek olan başvurunuzun sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde belli olacaktır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden birine başvuruda bulunacak olan bireylerin bilmesi gereken bir diğer husus bazı vize türlerinin İngiltere’de kısa süreli de olsa başvuru sahiplerine eğitim hakkı vermesidir. Örneğin, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi sahibi olan bireyler İngiltere’de 30 güne kadar eğitim alma hakkına sahiptir. Ancak İngiltere’de uzun süreli dil okulu, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak istiyorsanız detaylı bilgiyi İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

Firmamız 2006’dan beri İngiltere vizesi danışmanlığı konusunda Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmaktadır. Başvurularınızda olumlu sonuç alma olasılığını artırmak için İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti hakkında güncel fiyat listesine sahip olan İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçilerek bilgi alabilir, ofislerimize gelerek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Ziyaretçi Vizesi Ücreti Nasıl Öğrenebilirim?" sayfası 461 defa okundu