İngiltere Ziyaretçi Vizesi'ne Kimler Başvurabilir?

Okunma sayısı: 2628
Güncellenme Tarihi:

İngiltere'ye ziyaret amaçlı kısa süreli olarak gidecek olan bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleridir.

İngiltere vizesi türleri oldukça çeşitlidir. İngiltere'de yaşayan aile üyesini ziyaret etmek, akademik araştırma yapmak, toplantı veya konferanslara katılmak, imza günü düzenlemek, saha ve pazar araştırması yapmak gibi çok çeşitli amaçlarla bu vize türüyle 1 yıl içerisinde 6 aydan az kalmak şartıyla İngiltere'ye gidebilirsiniz.

Bu vize türü çeşitli haklar verdiği gibi bireylere çeşitli kısıtlamalar da getirmektedir. Örneğin; İngiltere'de 30 güne kadar eğitim alabileceğiniz İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ile çalışma izniniz bulunmamaktadır.

Gelir elde edebileceğiniz herhangi bir işte çalışamazsınız. İngiltere'de çalışmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü farklıdır. İngiltere Çalışma Vizesi türleri İngiltere'de bir ücret karşılığında çalışabilecek olan bireylerin web sitemizi ziyaret etmesi önerilmektedir.

Bununla beraber İngiltere'de 6 aydan kısa süreli olarak bulunmanız gereklidir. İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru şartları, bireylere vereceği hak ve yükümlülükler üzerine detaylara buradan ulaşabilirsiniz. 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri başvuru yapacak olan bireylerin yaşları ve seyahat amaçlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Bu sebeple, İngiltere'yi ziyaret edecek olan bireylerin sınırlamaları başvuracakları vize türünün başvuru şartlarına göre çeşitlilik göstermektedir. 

İngiltere'yi ziyaret edecek olan bireyler için hiçbir sınırlama getirilmemiştir. İster çalışan ister emekli olun, ister öğrenci ister çocuk olun her durumda İngiltere'yi ziyaret edebilirsiniz.

Ancak başvuru sahiplerinin yaşam standartlarının her biri için farklı olması sebebiyle başvuru yapması gereken vize türü de farklılık gösterecektir.

İngiltere vizesi başvurusunu uzmanlarımızla başlatmaya karar veren bireylerle danışmanlarımız vize türünü belirleyecektir. Vize türünün doğru belirlenmesinden sonra başvuru için gerekli evraklar listesini temin ecen bireyler, titizlikle bu belgeleri hazırlayarak başvuru dosyasına eklemelidir. Başvuru belgelerine örnek olarak;

  • adli sicil kaydı,
  • maaş bordrosu, 
  • banka hesap dökümleri,
  • varsa sponsorluk yazısı,
  • dilekçe veya niyet mektupları,
  • eğitim ve iş yeri bilgileri vb. verilebilir.

Yukarıdaki belgeler yalnızca örnek teşkil etmektedir. Çeşitli sitelerde bulunan gerçeğe uygun olmayan bilgilere inanılmamalı ve tek başına başvuru yapmaya çalışarak vize reddi alma ihtimali artırılmamalıdır.

İngiltere vizesi hususunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla irtibata geçerek gerekli evraklar listesini temin edebilirsiniz. Başvuru evrakları başvuru dosyasına eksiksiz koyulduktan sonra başvuru merkezlerinden randevu alınarak biyometrik bilgilerle birlikte görevlilere verilir. Yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinin hepsi başvuru saihplerine eğitim hakkı vermemektedir. İngiltere'de uzun süreli eğitim almak isteyen bireyler İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi sayfasında bulunan listeden vize türlerini inceleyebilir, seyahatinize uygun İngiltere Ziyaretçi (Turist) Vizesi başvuru prosedürünü öğrenmek ve başvuru yapmak için iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.