İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 12:42:38

İngiltere Vizesi başvuru merkezine gelmenizin ve biyometrik taramadan geçerek İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurunuzu tamamlamanızın ardından İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi'nin sonucu 15 iş günü içerisinde çıkabilecektir.

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularını uzmanlarımızla sürdürmeye karar veren bireylere danışmanlarımız vize türüne uygun gerekli evraklar listesini temin edebilecektir. Başvuru için gerekli evraklar başvuru sahibinin şahsi ve maddi yeterliliklerine göre değişmektedir. Örneğin İngiltere'ye turistik gezi düzenleyecek olan bireylerin kendi maddi imkanlarını kanıtlayabilmesi için başvuru dosyasına maaş bordrosu, banka hesap bilgileri gibi çeşitli evrakları eklemesi gereklidir. Eğer kişinin seyahat masraflarını karşılayacak yeterlilikte imkanları bulunmuyorsa sponsorluk alabilir. Sponsor olması akla uygun kişi veya kurumların bilgilerinin yanı sıra sponsorluk yazısı da başvuru dosyasına eklenmelidir. Bu örnek ışığında başvuru dosyasındaki belgeler hakkında detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan elde edebilirsiniz. 

Başvuru formunun doludurulması, dilekçe ve niyet mektuplarının yazılması, gerekli ise davet mektubu ve vize reddine itiraz ediliyorsa savunmaların evraklar arasında eklenmesiyle başvuru dosyası başvuruya hazır hale gelmiş olur. İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden randevu alınır, randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler İngiltere Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere gönderilebilmesi için görevlilere teslim edilir. İngiltere vizesi başvurusu sonucu olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilmektedir. 

İngiltere vizesi reddi alan bireyler vize reddine itiraz edebilmek için web sitemizi ziyaret edebilir, hangi itiraz yolunu kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

İngiltere'ye yalnızca turistik amaçla gitmek yerine İngiltere'de uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak konusunda detaylı bilgi için tıklayınız... 

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama 15 gün sürebilmektedir. İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları sonucu, son 5 yıl içerisinde İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zelanda giriş-çıkışınızın bulunması ve ek bir ücret ödemeniz halinde öncelikli işlem görebilmektedir. Öncelikli işlemler hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ! İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuru prosedürü ve öncelikli işlem almak hakkında detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

Firmamız danışmanlarına ulaşabilmek için buraya bakınız.

"İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?" sayfası 12551 defa okundu