İngiltere'ye Ziyaretçi Vizesi Alabilmek için Ne Yapmalıyım?

Okunma sayısı: 826
Güncellenme Tarihi:

İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’yi ziyaret etmek isteyen bireyin başvuru dosyasındaki evrakların eksiksiz olması ve doğru bilgi içermesi elzemdir.

İngiltere’ye gitme amacını net olarak belirtmesi, bunu kanıtlayacak belgeleri uzmanlarımızdan temin etmesi ve doğru kategorideki vize türüne başvurduğundan emin olması gerekir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi altında Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi, Sporcu Ziyaretçi vizesi, Tıbbi Tedavi Vizesi gibi alt başlıkları barındıran bir vizedir. Talep edilen süreler 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık olabilmektedir.

Ancak istenilen süreye göre vize harcı değişmektedir. İstisnai durumlar dışında hangi vize türü alınırsa alınsın, ülkeye her girişte 180 günden fazla İngiltere’de kalınamamaktadır.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi İngiltere’ye ziyaret amaçlı 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle seyahat edecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Hangi süre ile alınırsa alınsın 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla İngiltere sınırları içinde kalınamamaktadır.

Bu vize türü, ülkeyi ziyaret etme, spor müsabakalarına katılma, eğitim alma, tıbbi tedavi alma, aile bireylerini ziyaret etme, sanat aktivitelerine seyirci olarak katılma gibi amaçlarla İngiltere’ye gitmek isteyenler tarafından alınmaktadır.

İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi türleri hakkında bilgi almak ve hangi vize türü için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenmek için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi başvurularınızda mali ve kişisel durumunuzun bu ziyaret veya seyahat için uygun olduğunu kanıtlamak zorundasınız.

Örneğin, başvuru sahibinin güvenilir olduğunu, ana ziyaret sebebini, Birleşik Krallık’ta kalıcı olmayacağını belirli belgelerle ispat etmesi gerekmektedir.

Bu belgelerden birkaçına örnek olarak: geçerli bir pasaport veya seyahat belgesi, seyahatine uygun vize türünün başvuru formu, maddi yeterliliğine ilişkin diğer evraklar vb.

Başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamaya karar veren bireyler, başvuru prosedürlerinin başlatılmasıyla uzmanlarımızdan gerekli evraklar listesini başvuracağı İngiltere ziyaretçi vizesi türüne uygun olarak temin edebilecektir.

Bu evraklar eksiksiz olarak başvuru dosyasına eklendikten sonra başvuru formu doldurulur, dilekçeler hazırlanır, davetiye ve sponsorluk belgeleri de tamamlanarak İngltere Ziyaretçi Vizesi başvuru dosyası başvuruya hazır hale getirilir.

Başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler teslim edilir. Başvuru sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilebilir.

Her başvuru sahibinin İngiltere Ziyaretçi Vizesi genel gerekliliklerinin dışında başvurduğu İngiltere Ziyaretçi Vizesi türünün özel şartlarını da taşıması gerekmektedir.

Bu şartları taşımıyorsanız veya talep edilen belgelerden bazılarını eksik veya yanlış beyan ediyorsanız vize sonucunuz olumsuz olabilmektedir.

Beyan ettiğiniz mali veya kişisel durumunuzda değişiklik olursa ve sınırda pasaport ve vize kontrolü sırasında fark edilirse sınırdaki görevlilerin vizenizi iptal etme yetkisi de bulunmaktadır.

İngiltere vizesi reddine itirazlar hususunda alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan hangi itiraz yoluna başvuruda bulunabileceğiniz ve hangi şartları sağlamanız gerektiğiniz hususunda detaylı bilgilendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.