İngiltere'yi Ziyaret Edin

Okunma sayısı: 3156
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ziyaretçi Vizesi kategorisi pek çok alt başlığa ayrılmaktadır. İngiltere'ye yapacağınız seyahatin amacına uygun vize türüyle ilgili bilgi almak için İngiltere Ziyaretçi Vizesi sayfasında bulunan yan menüyü kullanabilirsiniz.

Seyahat amacınızın ziyaret kapsamında girdiğinden emin değilseniz veya bir başka amaçla daha vize başvurusu yapmak istiyorsanız İngiltere Vize Türleri sayfasından tüm vize türlerine ulaşabilirsiniz. 

Bu sayfada İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularında en çok karşılaşılan sorulara yanıt verilmeye çalışılmış olup buradakilerin haricindeki sorularınız için irtibat detaylarımızı kullanarak firmamız Londra, Ankara, İstanbul Ofisleri ile iletişime geçebilir, danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere vizesi almak için sağlamam gereken şartlar ve evraklar nelerdir?

Öncelikle maddi durumunuzun İngiltere seyahatinizi karşılayabilecek kadar iyi olması gerekmektedir. Maddi durumunuz iyi olmasa bile size sponsor olacak birisini bulmanız ve bu kişinin maddi durumuna ilişkin evraklarla başvuru yapmanız da mümkün olabilir.

Sizin maddi durumunuzun veya sponsorunuzun maddi durumunun ziyaret veya turistik İngiltere vizesi almak için uygun olup olmadığı hakkında bilgi almak için uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.  

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularında dikkat edilen ikinci bir husus da Türkiye’ye sizi bağlayan bir şeyler olduğunu, yani seyahatiniz bittikten sonra Türkiye’ye geri dönmeniz gerektiğini, İngiltere’ye yerleşmeyeceğinizi kanıtlamanızdır.

Bu konuda önemli olan sizin başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunun dosyanızda dikkat edeceği hususları bilerek, vize memurunu olumlu yönde etkileyecek evrakları dosyanıza koymanızdır.

Dosyanızda muhakkak bulunması gereken ve durumunuza uygun olarak başvuruyu desteklemek üzere eklenmesi faydalı olan evrakları öğrenmek için yine uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu için neler yapmalıyım?

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvuru işlemlerini yapmaya karar veren bireylerin yapması gereken iki şey vardır.

Danışmanlarımızın başvuru sahiplerine sağladığı evrak listesinde yazılı evrakları hazırlamak ve uzmanlarımız tarafından bireyler için alınmış randevu gününde yine uzmanlarımızın yönlendirmeleriyle hazırlamış olduğunuz dosyanızla beraber başvuru merkezi’ne gidip parmak izi vermek.

Bunun dışındaki işlemler, yani form doldurma, tercümeler, randevu alımı, vize harcının konsolosluğa ödenmesi, online başvurunun tamamlanması ve en önemlisi de vize alınabilecek düzenli bir başvuru dosyasının hazırlanması firmamız tarafından başvuru sahipleri adına yapılacaktır.

İngiltere vizesi başvurumu bir başkası benim için yapabilir mi?

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularında biyometrik bilgileriniz (parmak izi, göz taraması, fotoğraf) vize başvuru dosyası teslim edilirken görevlilerce alınmaktadır. Bu parmak izi uygulaması nedeniyle başvuru sahibinin bizzat başvuru sırasında bulunması gereklidir.

Firmamızın Ankara, İstanbul ve İzmir, Gaziantep ofislerinde görev alan danışmanlarımız sizin için randevu alacak ve bu işlemlerinizin en kısa zamanda ve sorunsuz olarak gerçekleşmesi için gerekli bütün işlemlerde müşterilerine yardımcı olabilecektir.

İngiltere vize başvurum reddedilir mi? Reddedilirse ne yapabilirim?

Uzmanlarımız, müşterilerine profesyonel vize danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra, İngiltere vize retlerine itiraz başvuruları ve vize türlerinin başvuru şartları hususunda bilgilendirme yapmaktadır.

Her gün Türkiye’den yapılan Ziyaret Vizesi başvurularından onlarcası İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından reddedilmekte ve yüzlerce hatta binlerce insan vize memurları tarafından mağdur edilmektedir.

İngiltere vizesi başvuru reddi ile karşılamak istemiyorsanız, firmamızla başvurunuzu yapmaya karar vermeniz halinde uzmanlarımız, vize başvurularının ret ihtimali minimuma düşürebilmek ve vize alma ihtimaliniz katbekat artmasını sağlayabilmek amacıyla başvuru prosedürlerinin başından sonuna kadar sizlere hizmet verecektir.

Daha önce kendi başına veya İngiltere vizesi konusunda uzman olmayan firmalarla vize başvurusu yaparak ret aldıysanız firmamızla irtibata geçerek vize reddi sonucunu tersine çevirerek İngiltere vizesi alarak İngiltere’ye gidebilirsiniz.