Akademisyenler için İngiltere Vizesi

Okunma sayısı: 2805
Güncellenme Tarihi:

İngiltere'de seminer veya panellere katılmak isteyen akademisyenler İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi kapsamında İngiltere Vizesi başvurusu yapabilir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi yalnızca akademik çalışma yapmak üzere İngiltere'ye seyahat edecek akademisyenleri kapsamaktadır.

Bunlara ek olarak araştırma ve klinik uygulamalarda yer almak isteyen dişçiler ve doktorlar da bu vize türüne başvuruda bulunabilirler. 

Ancak unutulmamalıdır ki; İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi yalnızca akademik araştırma yapmak, seminerlere katılmak gibi (ekonomik bir kazanç elde edilemeyecek) çeşitli amaçlarla İngiltere'ye seyahat edecek akademisyenleri kapsamaktadır.

Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi başvuru şartları ve diğer ziyaretçi vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İngiltere'de herhangi bir akademik amaç taşımaksızın, turistik veya bir başka sebeple bulunmak isteyen akademisyenler mesleklerinden ve unvanlarından bağımsız olarak İngiltere Ziyaret/Turist Vizesi'ne veya seyahat amaçlarına uygun olan bir başka İngiltere Vizesi türüne başvurabilirler.

Bu vize türüne başvuruda bulunacak olan akademisyenler yalnızca araştırma yapabilir, konferans seminer gibi etkinliklere katılabilir ancak çalışma imkânı bulunmamaktadır.

İngiltere’de çalışmak için gidecek olan akademisyenler ise çalışma izni almaları gerektiği için iki tür İngiltere Çalışma Vizesi’ne başvuruda bulunabilir: Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi ve Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi.

İngiltere’de kısa bir süre çalışabilmek amacıyla bulunmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, başvuru sahiplerine 12 ile 24 ay arasında bir zaman için İngiltere’de kalma ve çalışma hakkı vermektedir.

AB üyesi ya da İsviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşlarının İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken bir diğer İngiltere vizesi türü de İngiltere Genel Çalışma Vizesi’dir. Belirli bir iş kolunda gerekli nitelikte olan bir çalışanın İngiltere ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulunamaması sebebiyle İngiltere’deki işverenlerin istedikleri özellikleri taşıyan diğer ülke vatandaşı olan çalışanları İngiltere’ye getirtebilmeleri için tasarlanmış bir vize türüdür.

İngiltere Çalışma Vizesi türleri puan bazlı vizeler olup, başvuru sahibinin başvuru şartlarını sağlayarak tam puan alması halinde verilebilmektedir. İngiltere Çalışma Vizesi türleri, başvuru şartları ve puanlama sistemi hakkında buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akademik hayatına İngiltere'de devam edebilmek için ilk adımı lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlerle atmak isteyen bireyler İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir, başvuru işlemlerini başlatarak İngiltere'de yeni bir yaşama adım atabilir. Detaylar için TIKLAYINIZ!

İngiltere'de eğitim almak isteyen bireylerin başvuruda bulunması gereken vize türü ziyaretçi vizesi türleri değil İNgiltere Öğrenci Vizesi türleridir. İngiltere Öğrenci Vizesi kendi içinde kategorilere ayrılmış ve bireylerin seyahat amacına göre çeşitlenmektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için Akademisyenler için İngiltere Ziyaretçi Vizesi sayfasını inceleyebilir ve iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçerek uzmanlarımızla görüşebilir, İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi başvuru prosedürünüzü başlatabilirsiniz.