İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Süresi Kaç Gündür?

Okunma sayısı: 782
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere’deki sürekli oturum izniyle ya da İngiltere vatandaşı olarak yaşayan birinci derece aile bireylerini (sadece öz/üvey anne veya baba, çocuklar, kardeşler, kayınvalide veya kayınpeder, büyükanne veya büyükbaba, torunlar, eşin kardeşleri veya annesi/babası veya çocukların eşleri) ziyaret etmek isteyen bireylere bu hakkı tanıyan bir vize türüdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan kısa olmalıdır. Ülkeye giriş çıkış yapılsa dahi ülkede bulunma süresi 6 ayı geçmemelidir.

İngiltere vizesi türlerine başvuruda bulunacak olan bireyler bilgi ve danışmanlık alabilmek için buraya tıklayınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi, başvuru sahibinin dosyası İngiltere Konsolosluğu’nda değerlendirilmeye alındıktan sonra 2 hafta (15 iş günü) içinde sonuçlanacak şekilde öngörülmektedir. Ancak bu sürenin konsolosluğun iş yoğunluğuna göre uzama ihtimali vardır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi kısaltılmasını sağlayan çeşitli öncelikli servisler vardır. Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) bu servis türlerinden bir tanesidir. 24 saat içerisinde başvuru sonucunuzu öğrenmenizi sağlamaktadır.

Bir diğer öncelikli servis ise Öncelikli Servistir (Priority Visa Service). Bu servis ile başvuru sürecinizin hızlanarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Öncelikli Servis türleri, başvuru şartları ve sağladığı avantajlar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi de dahi olmak üzere İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinin başvuruları hakkında danışmanlık almak ve vize çeşitleri konusunda detaylı bilgi istiyorsanız tıklayınız.

İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi, İngiltere vizesi başvuru retleri, Ankara Anlaşması öncelikli servisler ile ilgili tüm sorularınızı İngiltere vizesi danışmanlık aracılığıyla uzmanlarımıza sorabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizden birini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.